Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Sipariş ve Destek:

0224 2248987 0224 2208146
Garanti ve İade

Garanti ve İade

Garanti

Sattığımız tüm ürünler aksi belirtilmedikçe en az 1 yıl üretici firma veya distribütör firma tarafından garantilidir. Ürünlerin garanti süresini, garanti içeriğini ve şartlarını ithalatçı veya üretici firmalar belirlemektedir. Satın alınan ürünlerin arızalanması durumunda ürün tarafımıza faturası ve arızanın ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Tarafımıza gönderilen ürün ithalatçı veya üretici firmanın servisine bizim tarafımızdan ulaştırıldıktan sonra belirttiğiniz arıza dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası ilgili garanti sağlayıcı tarafından onaylanmalıdır.

Garanti sağlayıcı tarafından herhangi bir arıza tespit edilmemesi durumunda ürün aynı şekilde müşteriye iade edilir. Garanti sağlayıcı tarafından arızanın garanti kapsamında olmadığı tespit edilirse ya ürün müşteriye iade edilir ya da müşteriden onay alınarak ücretli olarak onarım gerçekleştirilir. Garanti sağlayıcı tarafından arızalı ve garanti kapsamında olduğu tespit edilen ürün onarım yapılmak üzere işleme alınır. Onarım için yasal süre maksimum 30 iş günüdür. Bu süre içinde onarımın gerçekleşmesi durumunda ürün onarılmış olarak müşteriye geri gönderilir. Bu süre zarfında ürün onarılamazsa veya ürün herhangi bir şekilde onarılamayacak durumda ise yenisi stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar müşteriye gönderilir. Stok durumu müsait değilse ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır ya da müşterinin onayı alınarak muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir.

 

Garanti Koşulları

Sevkiyatı yapılan ürünler alıcılar tarafından kargo şirketinden kontrol edilerek teslim alınmalıdır. Teslimattan sonra garanti süreci başlar.
Satın alınan ürünler aşağıdaki şartlara uyulmadığı takdirde Garanti kapsamından çıkarılır.

  • Sağlam olarak teslim alınmış ürün yetkili servis dışında herhangi bir müdahaleye maruz kalması,
  • Fabrikasyon hatalar haricinde ürünün maruz kaldığı darbe ,elektirik şoku, bulundurmaya uygun olmayan nemli veya çok kuru ortamlardan meydana gelebilecek kullanıcı kaynaklı hasarlar,
  • Kargoyla gönderilen ürünler için , ürüne kargo tarafından verilen hasarlar.
  • Üreticinin tavsiye ettiği yedek parça ve ekipman harici marka ve model yan ürünlerin kullanılması durumunda,

Yetkili servis tarafından kontrolü yapılarak kullanıcı hatası olarak yapılan tespitlerin tamamı garanti kapsamı dışında kalır.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalarda, info@macamuzik.com adresinden bize ulaşmanız gerekmektedir.Macamuzik.com yetkili personeli garanti ile ilgili sorunlarınızda size yol gösterecektir.

Teknik servis, üretimden kaynaklı arıza tespiti yaptığında, ürün değişimi yapılacaktır.

 

İade

Satın almış olduğunuz bir ürünü yedi (7) gün içinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünün kesinlikle kullanılmamış olması, ticari vasıflarını yitirmemiş olması, ambalaj ve içeriklerinin tam olması gerekmektedir. Müşteri, ürünü teslim aldığı gibi iade etmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda, ürün ile birlikte size iki örnek olarak gönderilen faturanın alt kısmındaki iadeye ilişkin  bölümü doldurarak faturanın bir nüshasını iletişim bölümündeki firma adresimize iade etmek istediğiniz ürünlerle beraber gönderebilirsiniz. Faturanın sizde kalan kopyasını saklayınız.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

Gerekli incelemeler yapılıp iadesinde kusur olmadığı birimlerimizce onaylandıktan sonra, 1 hafta içinde ürün ücreti hesabınıza veya kredi kartınıza geri yatacaktır. Bu işlemler sırasında oluşacak kargo ücretleri müşteriden kesilecektir. Daha düşük kargo ücreti ödemeniz için anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo firmasını kullanabilirsiniz.  macamuzik.com; üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

 

İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler.

Orijinal ambalajı açılmış ürünler (Jelatin veya vakumlu ambalajlar) , Kurulumu yapılmış ürünler, Piyano, Davul vb.?? Ürünün ayıplı ve arızalı çıkması dışında, hijyen açısından tehlike arz edebilecek ürünleri, Kulaklık, mikrofon vb.??- Faturası gönderilmeyen ürünler iade alınamamaktadır.??
Üflemeli enstrümanlar hijyen durumundan ötürü iade alınamamaktadır.(garantiden değişim hariç) Elektrogitar gibi ürünlerin, Pickquard ve manyetik gibi parçaları üzerinde bulunan koruyucu jelatinin çıkarılması durumunda, iade alınamamaktadır.

Kullanıldıktan sonra arızalanan ürünlerin iadesi tüketici kanununda belirtildiği gibi arızanın 3 defa tekrarlaması halinde kabul edilir. Bu tür iade talepleriniz olduğunda, arızalı ürün kapsamında değerlendirilecektir.?? Orijinal kutu ve ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo teslimat fişi basılmış, kutu ve ambalaj üzerinde direk koli bandı kullanılması durumunda iadeniz kabul edilmeyecektir.Bu konuda sorun yaşamamak için, mutlak surette orijinal kutuyu harici bir koruyucu materyal ile sarmalısınız.??

 

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.